2 Yıllık Aöf Önlisans Bölümleri

15 Yorum

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Aöf 2 yıllık bölümlerinin listesi aşağıda sıralanmıştır.  2 yıllık aöf bölümleri önlisans programları olarak isimlendirilirler.

2 yıllık aöf önlisans bölümlerinde eğitim şekli, verilen ders kitaplarına çalışarak her dönem ara ve final sınavları ile başarı durumunun ölçülmesi şeklinde ifade edilebilir. Eğitim yılda 2 ayrı dönemde güz ve bahar dönemi şeklinde verilmektedir. Her dönemde bir ara sınav ve bir dönem sonu sınavı yapılır. Yapılan sınavlara göre dersten geçme ve kalma belirlenir. Açıköğretim’de sınıfta kalma bulunmamaktadır. Önlisans bölümleri Açıköğretim Fakültesi altında eğitim vermektedir.

Adalet bölümü harici diğer tüm 2 yıllık açıköğretim bölümlerinde kontenjan bulunmamaktadır. YGS sınavında puan türlerinden herhangi birisinden 140 veya üzeri alan adaylar tercih formuna yazdıkları sürece önlisans bölümlerine yerleşirler.

Adalet bölümünün yıllık 25.000 kişilik kontejanı bulunmaktadır ve tercih formuna yazanlar YGS’deki en yüksek puanlarına göre sıralamaya sokulurlar. 25000. kişi taban puanınını oluşturur. Başvurularda okul puanıda YGS puanına eklenerek değerlendirilir.

2 yıllık Aöf Önlisans Bölümleri Listesi

• Adalet Bölümü Kontenjan : 25000,  2012 Taban Puanı : 223.81 (Okul Puanı Eklenmiş hali İle )
  •  Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ( 2012′de : 4821 kişi yerleşti )
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü ( 2012′de : 1971 kişi yerleşti )
  • Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü ( 2012′de : 425 kişi yerleşti )
  • Dış Ticaret Bölümü ( 2012′de : 2334 kişi yerleşti )
  • Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Bölümü ( 2012′de : 2773 kişi yerleşti )
  • Emlak Yönetimi Bölümü ( 2012′de : 1112 kişi yerleşti )
  • Ev İdaresi Bölümü ( 2012′de : 1221 kişi yerleşti )
  • Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü ( 2012′de : 1510 kişi yerleşti )
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ( 2012′de : 7955 kişi yerleşti )
  • İlahiyat Bölümü ( 2012′de : 30495 kişi yerleşti )
  • İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü ( 2012′de : 2355 kişi yerleşti )
  • İşletme Yönetimi Bölümü ( 2012′de : 4410 kişi yerleşti )
  • Kültürel Miras ve Turizm Bölümü ( 2012′de : 202 kişi yerleşti )
  • Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü ( 2012′de : 8071 kişi yerleşti )
  • Lojistik Bölümü ( 2012′de : 1451 kişi yerleşti )
  • Marka İletişimi Bölümü ( 2012′de : 418 kişi yerleşti )
  • Medya ve İletişim Bölümü ( 2012′de : 834 kişi yerleşti )
  • Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Bölümü ( 2012′de : 162 kişi yerleşti )
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü ( 2012′de : 2083 kişi yerleşti )
  • Perakende Satış Bölümü ( 2012′de : 820 kişi yerleşti )
  • Radyo ve Televizyonculuk Bölümü ( 2012′de : 1473 kişi yerleşti )
  • Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü  ( 2012′de : 14208 kişi yerleşti )
  • Sosyal Hizmetler Bölümü ( 2012′de : 25971 kişi yerleşti )
  • Spor Yönetimi Bölümü ( 2012′de : 1351 kişi yerleşti )
  • Tarım Bölümü ( 2012′de : 1290 kişi yerleşti )
  • Turizim ve Otel İşletmeciliği Bölümü ( 2012′de : 1071 kişi yerleşti )
  • Turizim ve Seyehat Hizmetleri Bölümü ( 2012′de : 308 kişi yerleşti )
  • Yerel Yönetimler Bölümü ( 2012′de : 962 kişi yerleşti )
  • Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü ( 2012′de : 919 kişi yerleşti )
  • Sosyal Bilimler Bölümü ( 2012′de : 394 kişi yerleşti )

Sosyal Ağlarda Paylaş !

Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Benzer Yazılar

• AOF Bahar Dönemi Kayıt ve Vize Tarihleri Değişti

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 2013 / 2014 Eğitim ve Öğretim yılı için ön görülen Bahar Dönemi Kayıt ve Vize tarihlerinde bazı değişmeler meydana gelmiş durumda. Yapılan değişiklik Güz Dönemi için Vize Sınav Giriş Belgesini almak […]

• Sınav Haftası ve Günü Neler Yapmalıyız?

Açıköğretim sınavlarına 1 hafta kaldı. Haftası içerisinde olduğumuz sınavın ara sınav veya final sınavı olduğu farketmez. Aşağıda yazdığımız öneriler hem aöf ara sınavda hemde finallerde sizlere fayda sağlayacak ve daha yüksek puanlar almanıza yardımcı olacaktır. Bundan ötürü sınavların öncesinde veya sınav […]

• Aöf 14-15 Aralık 2013 Güz Dönemi Ara Sınav Giriş Belgesi Çıkarma

.Ö.F. sınav giriş belgesi / 14-15 Aralık sınav giriş yerleri / 2013 Aöf sınav yerleri ve giriş belgesi, açıköğretim öğrencilerinin 2013-2014 eğitim yılı Güz Dönemi 14-15 Aralık ara sınavları giriş belgesi indirmek için sitemizi takip ediniz. Aöf sınavları için giriş […]

• Kur’an Kursu Eğitmenleri de Artık Öğretmen Olarak Görev Yapacak

Kur’an Kursların eğitim vermekte olan ve Kur’an Kursu Eğitmeni olarak Diyanet İşleri Bakanlığı içerisinde istihdam edilmekte olan 20.000 den fazla Eğiticiye Öğretmenlik yolu açıldı.   Başbakan Yardımcısı Bekir BOZDAĞ tarafından yapılan “ Kur’an Kursu Öğreticilerini kesinlikle Öğretmen yapacağız” açıklamasından sonra […]

• Açık Öğretim Fakültesinde Ara Sınavlar Yaklaşıyor

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde eğitim görmekte olan öğrenciler için Ara Sınav dönemi yaklaşmaya başladı. 1 aydan kısa bir süre kala öğrencileri de sınav telaşı sarmış durumda. Türkiye’nin dört bir yanında öğrencisi bulunan ve Kredili Sisteme geçtikten sonra senede […]

Sponsor Reklam

Sponsor Ol !

Yazar Hakkında

Yorumlar

• Hilmi Cihan diyor ki:

Merhabalar,
      1999 EML Elektronik mezunuyum. Sınavsız olarak girebileceğim 2 senelik AÖF bölümleri hangileridir? sonrasında 4 yıla tamamlamıyı düşünüyorum. Önereceğiniz bölümler hangileridir? Teşekkürler.

• Mustafa KARACA diyor ki:

Maliye, iktisat, calisma ekonomisi, kamu yönetimi, işletme, uluslar arasi iliskiler, konaklama isletmeciligi. Bu bölumlere gecis yapabilirsiniz.

• vedat aydın diyor ki:

2011 yılı meslek lisesi  bilgisayar pragramcılığı (web tasarım) bölümünü bitirdim. bu sene 2 yıllık direk geçiş yapabiliryormuyum, yapılabiliryorsa bölümleri nelerdir? teşekürler

Merhaba Necati Bey;

Dikey geçiş ile aşağıda yer alan bölümlere 3. sınıftan devam edebilirsiniz.

İKTİSAT
      ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ
      KAMU YÖNETİMİ
      MALİYE
      ULUSLARARASI İLİŞKİLER
      İŞLETME
      KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ
      SOSYOLOJİ

• necati diyor ki:

Sayın hocam Sosyal bilimler böl.mezunuyum 4 yıllık hangi bölümlere kayıt yaptırabilirim..

Bu bölümlere geçiş yapabilirsiniz

İKTİSAT 

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

• Ercument cizer diyor ki:

Arkadaslar 2 yillik aof radyo televizyon okuyorum bunu aofnin herhangi bir bolumunden 4 yilliga tamamlayabilirmiyim

İKTİSAT
      KAMU YÖNETİMİ
      MALİYE
      ULUSLARARASI İLİŞKİLER
      İŞLETME
      KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

• fatih aşut diyor ki:

2 yıllık elektronik okudum 4 e tamalamam için hangi aöf bölümünü okumam gerekiyor

• serdal güngör diyor ki:

sakarya adapzarı uzaktan eğitim mekatronik bölümü tuttu hakkında bilgi verebilirmisiniz? kayıt için ne yapmam gerekir? bu bölümü okuduktan sonra açık ögretim 2 yıl işletme okuyup 2+2 yapıp 4 yıllık mezunu olcam planım sizce nasıl olmalı?

• ErroR diyor ki:

tabi ki düşünceniz güzel ve oldukca mantıklı fakat yazdgın bölum uzaktan egitim oldugundan ayrıca iş ve çalışma hayatında oldukca yol katetmiş olursun sen de takdır edersınkı artık universite hayatı zorunlu hale geldi ve dort yıllıklar bile artık işsiz bunun için işle birlikte calışmanı tavsiye ederim . hayatında başarılar dilerim.hayırlı olsun bölümün umarım seni bir yerlere taşır ve başarılı olursun

• Eda diyor ki:

Laborant ve veteriner sağlık bölümü okuyorum. mezun olunca 4 yıllığa tamamlama şansım var mı varsa hangi bölümleri okuyabilirim ?

• melih diyor ki:

meslek lisesi tesviye bölümü mezunyum acıkögretimden(2 yıllık direk geçiş) yazabileceğim blm varmı acaba???

Bunlar Örgün öğretim için;

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi 2

Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı 2

Endüstriyel Kalıpçılık 2

Gemi Makineleri İşletme 2

Grafik Tasarımı 2

İş Makineleri Operatörlüğü 2

Makine 2

Mekatronik 2

Metalurji 2

Oto Boya ve Karoseri 2

Otomotiv Teknolojisi 2

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi 2

Sondaj Teknolojisi 2

Tarım Makineleri 2

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve DepolamaTeknolojisi 2

Açıköğretim için ise:

Elektrik Elektrik Enerjisi Üretim, iletim ve Dağıtımı

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Tarihte Bugün

Günün Sözü

Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlar erkeklerin son aşkı olmak ister. – Oscar Wilde

Sinemalar

Döviz

Untitled Document

Dizin

sayaç

Tema: Bulut v3 | Alt Yapı: WordPress | Yapımcı : DoiiNET | Yazılar RSS | Yorumlar RSS | Site Haritası

1,550 saniyede, 68 sorgu yapıldı.